Korku Evinden Kaçış


Korku Evi ve Kaçış Oyunu Nedir ?

Bu sayfada bilgi amaçlı oluşturulmuştur dikkate almayınız. Aslında korku evi diğer adıyla evden kaçış oyunu hakkında bazı bilgiler paylaşacağım. Bilindiği üzere Dünya'da hızla yayılmaya başlayan bu korku ve kaçış oyunları n'hayet Türkiye'yede sıçradı. Ve 2013 yılından bu yana hemen hemen her ilçede açılmaya başlandı. Bunlardan bazılar İstanbul , Avcılar , Beylikdüzü , Bakırköy, Beşiktaş , Taksim , Beyoğlu , Kadıköy , Ümraniye , Maltepe , Büyükçekmece , Silivri , Bahçeşehir , Şirinevler , Bahçelievler gibi. Peki bu en iyi korku oyunu çılgınlığı ne zaman sonlanır?


Bunu öğrenmemizin tek yolu bekleyip görmektir. Çünkü bu serüvenin devam edebilmesi için piyasada kaliteli odadan kurtulma oyunu açılmalı ve müşteri almalıdırlar. Bu sayede ayakta durabilirler ve katılımcılara unutulmaz anlar yaşatmaya devam edebilirler.


Kaliteli seviyede olan en iyi korku temalı oyunlar herzaman çok yüksek maliyetlere mâl olmuştur. E'tabi bunun geri dönüşünü bekleyen en korkunç sahibi akayta durmaya çalışmaktadır.


Ayrıca korku kaçış oyununda yaş sınırı uygulanmaktadır. 18 yaş 17 yaş 16 yaş gurupları telefon açarak bilgi alabilirler.


Endişe Evi Çılgınlığı Sonlanırmı?

Elbetteki sonlanacaktır fakat bunun ne zaman gerçekleşeceğini insanların dehşet evlerinden yani evden kaçış oyunu ne zaman soğuyacağını kimse bilemez. Bu kaygı evi telefonu çılgınlarının ön görüsüne ve hislerine kalmış birşeydir.
Gelmeden Önce

Gelmeden önce yapmanız gereken çok fazla birşey yok aslında. Öncelikle biraz heyecanlana bilirsiniz :). Etkinlik mekânının konusunu web sitesinden okumanız gerekli. Eğer konuyu bilmeden gelirseniz oyun kalitesi düşer.


Bir başka yapmanız gereken şey ise tuvalet ihtiyacınızı gidermektir. Çünkü birçok odadan kurtulda tuvalet mevcut değildir. Belki var ama müşterilerin kullanımına kapalı haldeler. Bu sebeple kaçış oyununda sorun yaşamamak için kesinlikle ihtiyacınızı giderin.Yapılmaması Gerekenler

Bir "Korku Evine" gittiğinizde bazı kurallar vardır ve bu kurallara uymanız istenir sizden. Öncelikle şunu bilmelisiniz, bu kurallar tamamiyle sizin güvenliğiniz ve oyun kaliteniz için konulmuştur. Bu kurallara uymanız lazım.


Bu kuralların bazılarını ele alalım. Mesela kişi sayısı belirtilmiştir ve bu kişi sayısında kalınması istenir. Eğer siz istenilen kişi sayısıdan fazla kişi ile içeri girdiğinizde korku, panik, ürkme, dehşet ve endişe anlarında birbirinizi ezerek yaralanabilir siniz. Yada çok kalabalık olduğunuzdan dolayı içerideki konuyu tam anlayamayıp oyundan kopabilirsiniz.


Bir diğeriyse alkollü ve kafa yapıcı madde kullanarak gelmemenizi isterler. Eğer korku evine bu şekilde girerseniz içerideki oyundan hiç birşey anlamazsınız ve giden paranız olur. Tabi birde yaşanacak diğer sorunlarıda göz önünde bulundurmak lazım. Eve işemek, kusmak, dekora ve oyunlara zarar vermek vs. gibi.


Yapılmaması gerekenleri yapmazsanız herkes mutlu olur.Kaçış Oyunu Fiyatları

Bildiğiniz gibi korku kaçış oyunu fiyatları her oyunda ve evden kaçış oyununda değişmektedir. Aslında istanbul kaçış oyunları listesine baktığınız zaman ne kadar ücretinin olduğunu kaç para olduğunu ne kadar fiyatının olduğunu ve kredi kartı geçerlimi görmüş olacaksınız. Fiyatı pahalı olan oyun evi iyi olacak diye birşey yok. Fakat kaçış oyunları sahibi yaptığı emeğin karşılı olarak farklı fiyat isteyebilir. Bunu hor görmemek lazım. Eğer indirimli korku ve kaçış oyunu ararsanız iyi bir korku evi bulma şansınız çok az olur.